Knjiga torte

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 9. okt 2009 7:36 | ogledi: 11.564 | odgovori: 27

Pozdravljene.

Mene pa zanima, če je že katera prelistala tole knjigo Torte - avtorica Alenka Kodele oz jo kupila. Sem v tisti fazi, ko se ne morem odločit ali jo vzamem ali ne. Vaše mnenje?

LP

mina20

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

9. okt 2009 8:01

Imam to knjigo že nekaj časa. Noter je veliko receptov, tudi lepo napisanih in fotografiranih postopkov.... kljub temu pa nisem še naredila nobene torte iz te knjige girica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. okt 2009 8:02

Meni je ta knjiga ena najljubših kuharskih knjig, pa jih imam doma na metre. Ne samo, da vsebuje odlične recepte, tudi fotografije so vrhunske!! Kolikor mi je znano, avtorica knjige obvlada svoj posel! Fotograf pa tudi. Zelo priporočam! Jelenckova

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

9. okt 2009 8:11

Se podpišem pod Jelenckovo, fotografije so vrhunske. In moram priznati, da jo vsak teden prelistam tudi zaradi njih. A nisem se še lotila nobenega recepta, kar nekako "vztrajam" pri svojih preverjenih receptih. Kaj čmo stara navada-železna srajca girica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

9. okt 2009 8:24

Jaz jo imam (so mi jo podarili). Kot pravijo moje predhodnice, ima knjiga zelo lepe fotografije. Recepti so zanimivi, ima tudi dve ali tri nenavadne kombinacije okusov (npr. cokolada in bazilika), vendar me moti, da v vsako kremo dodaja zelatino. Nasla sem tudi nekaj nasvetov, kako se lahko torto lepo okrasi. Iz nje sem naredila Torto stracatela (zelatino sem izpustila) in je bila dobra, ostale pridejo na vrsto ob naslednjih priloznostih. ribica

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

9. okt 2009 8:37

Sedaj ste me pa prepričale :) takoj po službi jo grem iskat. Ribica, meni je fant prinesel ta recept za torto z baziliko, in ker sem zelo firbčna, imam pa tudi rada baziliko, bo ta recept hmalu na vrsti, sicer me malo moti, ker mi postopek ni čist v celoti jasen ampak bom že. mina20

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

9. okt 2009 12:47

Tudi jaz imam to knjigo,sem jo dobila za darilo.Sem že naredila dve torti iz nje, so bile uredu, več pa še nisem preizkušala. Fotografije, se pa strinjam, so odlične lp, D. www.sloliga.com">www.sloliga.com

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. okt 2009 14:38

danicak je napisal/a:
Tudi jaz imam to knjigo,sem jo dobila za darilo.Sem že naredila dve torti iz nje, so bile uredu, več pa še nisem preizkušala. Fotografije, se pa strinjam, so odlične lp, D. www.sloliga.com">www.sloliga.com
jaz bi jo tudi mela za darilo. Bom prišepnila dedku Mrazu. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

9. okt 2009 16:41

Iz knjige sem delala že Smetanovo torto s čokolado in višnjami. Slika je v mojem albumu. Tudi slika koščka, ki mi je bil zanimiv. Zdajle delam torto po receptu Torta truffel. Pa še precej zanimivih receptov je notri. Recimo tudi za  sladkorno modelirno maso, ki je po okusu skoraj identična vrhniški tičino masi, pa tudi dela se podobno z njo. Mislim, da predvsem za tiste, ki o tortah nimate še dosti literature nikakor knjiga ni zgrešen nakup. Jaz imam trenutno  sposojeno iz knjižnice, če bi mi jo kak dedek Mraz prinesel, bi je pa bila zelo vesela.

Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti